Educatius Group Logo

Vegyél részt te is!

A mentális egészség világnapján, 2024. október 10-én az Educatius útnak indítja a 7 napos Kapcsold ki, hogy kikapcsolódhass! (Disconnect To Reconnect) nevű kezdeményezést. Arra szeretnénk ösztönözni a diákokat, a fogadócsaládokat és az Educatius munkatársait világszerte, hogy csökkentsék a képernyő előtt töltött időt, különösen a közösségi médiában, és a hét folyamán valós tevékenységekkel foglalkozzanak, remélve, hogy hosszú távú pozitív hatásokat érnek el. Itt az ideje, hogy valódi változást érjünk el.

  • Hívd meg barátaidat, kollégáidat és a csapatodat! Oszd meg a LinkedIn-en vagy a választott közösségi média csatornádon a #DisconnectToReconnect hashtaggel!
  • A kezdeményezés október 10. és 16. között zajlik.
  • Töltsd ki a beküldési űrlapot október 20-ig a tapasztalataid megosztására!
  • A hat legjobb beérkezett beszámolót egyenként 150 dollár értékű kuponnal díjazzuk, amelyet a kedvenc helyi étteremükben használhatnak fel.

MIÉRT csináljuk ezt?

A mentális egészség világnapja nagyszerű lehetőség számunkra arra, hogy felhívjuk a figyelmet és párbeszédtémává tegyük a mobiltelefon-használatot és a fiatalok mentális egészségét, valamint hogy valódi változást ösztönözzünk. A Global Youth Resilience Index című tanulmányunkban megállapítottuk, hogy a túlzott telefonhasználat károsítja a mentális ellenállóképességet és jólétet, míg a mérsékelt használat magasabb érzelmi belátással jár együtt. A túlzott okoseszköz-használat és a mentális, illetve fizikai betegségek közötti összefüggést számos nemzetközi tanulmány bizonyította.

Az Educatius a Global Youth Resilience Index keretében négy kontinens kilenc országából több, mint 4000 tinédzsert kérdezett meg az anyanyelvükön. A tanulmány vizsgálja a közösségi média használatának hatását, a nemzetközi kitettség előnyeit, a nemek közötti különbségeket a mentális ellenállóképességben, valamint az aktivitás hatását a fiatalok mentális ellenállóképességére, árnyalt képet nyújtva a mai tizenévesek mentális jólétét erősítő tényezőkről.

A válaszadók 62,5%-a hetente átlagosan akár 20 órát töltött a közösségi médián egy átlagos héten, 27%-uk pedig több, mint 20 órát. A női válaszadók átlagosan 2,1 órával többet töltöttek hetente a közösségi médiában, mint a férfiak.

A fiatalok mentális ellenállóképességének fejlesztése

A Global Youth Resilience Index túlmutat a tanulmányon. Az Educatius tapasztalt munkatársakkal, partnerekkel és tinédzser mentálhigiénés szakemberekkel együttműködve átfogó támogatási rendszert biztosít a külföldi középiskolai programokon tanuló nemzetközi diákok számára. Ez magában foglalja a diákok, a fogadócsaládok, a természetes szülők és a személyzet számára szervezett interaktív mentális ellenállóképesség tréningeket, amelyeket a diákok jólétét szem előtt tartva terveztek meg.

A mentális ellenállóképesség az a képesség, amivel visszarázódhatunk a viszontagságokból, kihívásokból vagy kudarcokból. Magában foglalja a nehéz körülményekhez való pozitív alkalmazkodást, a tapasztalatokból való tanulást, valamint a mentális és érzelmi jólét fenntartását. A mentálisan rugalmas egyének céltudatossággal, optimizmussal és kitartással képesek átvészelni az élet hullámvölgyeit.